تبلیغات
رهروان کوثر - دیدار سیدالشهدا

رهروان کوثر

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ رهروان کوثر خوش آمد میگویم ... برای سلامتی آقا صاحب الزمان صلوات .
دیدار سیدالشهدا
صاحب دارالسلام مرحوم محدث نوری می‌فرماید كه حاج مولی حسن یزدی، كه مرد عابد و با تقوا و پاكیزه‌ای و از جمله كسانی است كه در كنار قبر حضرت امیر(علیه‌السلام) مجاورت داشته و حق همسایگی حضرت را به جا می‌آورد و در انجام عبادت بسیار پشتكار دارد. او از حاج محمد علی یزدی كه مردی ثقه و امین بود نقل كرد كه در یزد مرد صالح و فاضلی بود كه به فكر آخرت خویش بود شب‌ها در مقبره‌ای خارج شهر یزد كه مزار گویند می‌خوابید. این مرد همسایه‌ای داشت كه از كودكی در مكتب و غیره با هم بودند. تا این كه بعدها شغل عشاری (باج خواهی و پول زور گرفتن) را انتخاب كرد و تا آخر عمر هم چنین می‌بود. تا این كه مرد و در همان مقبره مذكور نزدیك محلی كه حاج محمد علی یزدی می‌خوابید او را دفن كردند. هنوز یك ماه نگذشته بود كه حاج محمد علی او را در خواب دید با حالت زیبا و سر حال از نعمت او گوید:‌نزدش رفتم و به او گفتم:« من اول و آخر و باطن و ظاهر كار تو را می‌دانم تو از كسانی نبودی كه در باطن نیكو باشی ولی ظاهرت به خاطر برخی جهات چون تقیه یا ضرورت و یا كمك به مظلوم توجیه شود؟ و كار تو جز عذاب نتیجه‌ای نداشت چگونه به این مقام رسیدی؟!
آن مرد گفت: آری مسأله همین گونه است كه تو گفتی. من تا دیروز در سخت ترین عذاب بودم تا این كه همسر استاد اشرف آهنگر از دنیا رفت و او را در اینجا دفن كردند. و اشاره كرد به مكانی كه صد ذراع فاصله داشت. و در همان شبی كه او را به خاك سپردند. حضرت امام حسین(علیه‌السلام) سه بار به دیدن او آمدند و در مرتبه سوم دستور فرمودند: عذاب را از اهل این قبرستان بردارند.
به این جهت حال من نیكو شد و در نعمت و وسعت قرار گرفتم.
رفتم علت را از استاد اشرف آهنگرپرسیدم گفت همسرم مواظبت داشت بر خواندن زیارت عاشورا.برچسب ها:دیدار سید الشهدا، محدث نوری، عشّاری،

[ یکشنبه 24 آذر 1392 ] [ 04:26 ب.ظ ] [ ح . احمدی ]

[ نظرات() ]


اَللهُمَ عَجِل لِوَلِیِکَ اَلفَرَج
کلیه ی حقوق این وبلاگ متعلق به آقا صاحب الزمان میباشد و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است


مدیریت وبلاگ ح.احمدی